KLUBB- & NJUDUNGSMÄSTERSKAP

2017 års klubbmästerskap:

KM - Lång - 20 aug Vaggeryds SOK 
H12 - Hugo Hedström
H20 - Emil Johansson

H40 - Mikael M Karlsson
H55 - Harald Magnusson

H65 - Gunnar Holm

KM - Medel - 2 sept Eksjö SOK (DM Medel)
D10 - Elsa Hall
H20 - Oliwer Lundberg
H35 - Johan Schagerlind
H40 - Mikael M Karlsson
H55 - Evert Johansson
H65 - Åke Persson

KM - Natt - 29 sept OK Njudung 
H40 - Mikael M Karlsson
H55 - Harald Magnusson

2017 års Njudungsmästerskap:

Njudungskavlen - 19 juni Bodafors SOK 
1) IFK Sävsjö 1, 2) OK Njudung 9, 3) OK Njudung 6

Njudungsmästerskap dag - 7 aug OK Bävern  
D12 - Alice Hall
D45 - Ulrica Rudberg 

Natt-Njudung - 22 sept OK Njudung 
D12 - Mikael Hall 

2016 års klubbmästerskap:

KM - Lång - 5 maj Målilla OK 
H12 - Aron Rudberg
H40 - Fredrik Augustsson
H65 - Bo Turesson

KM - Natt - 9 sept Nässjö OK (DM natt) 
H12 - Alice Hall
H18 - Oliwer Lundberg
H40 - Björn Davidsson
H55 - Harald Magnusson

D10 - Linnea Sigfridsson
D12 - Alice Hall
D45 - Jessica Elmersson
D50 - Pia Lundberg
H12 - Hugo Hedström
H21 - Emil Johansson
H40 - Fredrik Augustsson
H55 - Evert Johansson
H65 - Stig Adolfsson
H75 - Sven-Olof Hultgren 

2016 års Njudungsmästerskap:

Njudungskavlen - 15 juni OK Bävern 
1) OK Bävern 1 (Oliwer Lundberg, Stina Johansson, Harald Magnusson), 2) OK Njudung 8, 3) OK Bävern 2 (Rasmus Lundberg, Aron Rudberg, Mikael M Karlsson

Njudungsmästerskap dag - 8 aug IFK Stockaryd  
H12 - Hugo Hedström
H16 - Linus Lundberg
H17-20 - Emil Johansson
H21 - Rasmus Lundberg
H55 - Egon Gustavsson 

Natt-Njudung - 16 sept IFK Sävsjö 
H12 - Hugo Hedström
H50 - Evert Johansson
H60 - Bo Turesson 

2015 års klubbmästerskap:

KM- Lång - 10 aug OK Njudung (Njudungsm. dag) 
D10 - Alice Hall
D21 - Stina Johansson
D35 - Sara Larsson
H17-20 - Emil Johansson
H21 - Oliwer Lundberg
H40 - Björn Davidsson
H50 - Mikael Öhrn
H55 - Evert Johansson
H65 - Bo Turesson
H75 - Bernt Karlsson 

KM- Natt - 11 sept Bodafors OK (Njudungsm. natt) 
D12 - Frida Lindén
H21 - Robin Öhrn
H40 - Björn Davidsson
H50 - Evert Johansson

D10 - Alice Hall
D40 - Jessica Karmetun
H12 - Aron Rudberg
H18 - Oliwer Lundberg
H21 - Mikael Hall
H40 - Fredrik Augustsson 
H50 - Egon Gustavsson
H55 - Evert Johansson
H65 - Bo Turesson
H75 - Bernt Karlsson 

2015 års Njudungsmästerskap:

Njudungskavlen - 15 juni OK Bävern 
1) OK Njudung 8, 2) OK Bävern 6 (Mikael Hall, Alice Hall och Egon Gustavsson), 3) OK Njudung 2

Njudungsmästerskap dag - 10 aug OK Njudung  
D10 - Alice Hall
D21 - Stina Johansson
H15 - Linus Lundberg
H21 - Oliwer Lundberg
H40 - Björn Davidsson
H55 - Evert Johansson
H60 - Stefan Adolfsson
H65 - Bo Turesson
H75 - Bernt Karlsson 

Natt-Njudung - 11 sept Bodafors OK 
D12 - Frida Lindén
D40 - Sara Larsson
H21 - Robin Öhrn
H50 - Evert Johansson 

2014 års klubbmästerskap:

KM- Natt - 4 apr Landsbro IF (Njudungsm. natt) 
H14 - Linus Lundberg
H21 - Oliwer Lundberg
H40 - Mikael Öhrn
H50 - Egon Gustavsson  

KM- Lång - 11 aug IFK Sävsjö (Njudungsm. dag) 
D10 - Alice Hall
D21 - Hanna Adolfsson
D35 - Sara Larsson
D45 - Pia Lundberg
H16 - Rasmus Lundberg
H21 - Oliwer Lundberg
H40 - Mikael M Karlsson
H50 - Egon Gustavsson
H60 - Gert Westerdahl

KM- Medel - 27 sep OK Njudung (VTS cup) 
D10 - Alice Hall
D40 - Ulrica Rudberg
H10 - Aron Rudberg
H14 - Linus Lundberg
H16 - Rasmus Lundberg
H21 - Mikael Hall
H40 - Fredrik Augustsson
H55 - Evert Johansson
H75 - Bernt Karlsson  

2014 års Njudungsmästerskap:

Natt-Njudung - 4 apr Landsbro IF 
H14 - Linus Lundberg 

Njudungskavlen - 16 juni IFK Stockaryd 
1) OK Bävern 4 (Rasmus Lundberg, Linus Lundberg och Egon Gustavsson), 2) OK Njudung 3, 3) OK Njudung 6

Njudungsmästerskap dag - 11 aug IFK Sävsjö 
D21 - Hanna Adolfsson
D35 - Sara Larsson
H16 - Rasmus Lundberg
H21 - Oliwer Lundberg
H55 - Evert Johansson 

2013 års klubbmästerskap:

KM- Lång -12 aug Bodafors OK (Njudungs dag)

H12 - Linus Lundberg
H14 - Jonathan Franzén
H16 - Oliwer Lundberg
H21 - Robin Öhrn
H40 - Mikael M Karlsson (Bana Ö4)
H50 - Evert Johansson
H55 - Rune Thuresson
H65 - Bo Turesson
D21 - Eva-Lena Pettersson (Bana Ö4)
D35 - Jessica Karmetun
D45 - Pia Lundberg

KM- Natt -13 sep Hultsfreds OK (Natt-DM)
H16 - Oliwer Lundberg
H50 - Evert Johansson

KM- Medel -28 sep OK Njudung (VTS cup)
D40 - Jessica Elmersson
H10 - Aron Rudberg
H14 - Ludwig Gustavsson
H16 - Oliwer Lundberg
H21 - Robin Öhrn
H40 - Fredik Augustsson
H55 - Rune Thuresson
H75 - Bernt Karlsson

2013 års Njudungsmästerskap:

Natt-Njudung - 5 april OK Bävern
D40 - Sara Larsson
H14 - Ludwig Gustavsson
H21 - Mikael Hall
H40 - Fredrik Augustsson
H50 - Egon Gustavsson

Njudungskavlen -17 juni OK Njudung
1) OK Njudung, 2) OK Njudung, 3) OK Bävern (Mikael Hall, Jacob Franzén och Jessica Elmersson)

Njudungsmästerskap dag -12 aug Bodafors OK
D35 - Jessica Karmetun
D45 - Pia Lundberg
H12 - Linus Lundberg
H14 - Jonathan Franzén
H16 - Oliwer Lundberg
H55 - Rune Thuresson
Lagtävlingen - 1) OK Bävern med följande deltagare: Robin Öhrn, Mikael Öhrn, Oliwer Lundberg, Bo Turesson, Stina Johansson, Linus Lundberg och Aron Rudberg.

2012 års klubbmästerskap:

KM- Lång -22 april OK Njudung
D12 - Stina Johansson (Eksjö SOK's tävling 2012-09-09 p g a SSM)
D21 - Hanna Adolfsson (Bana Ö4)
H12 - Jonathan Franzén (Eksjö SOK's tävling 2012-09-09 p g a SSM)
H14 - Oliwer Lundberg (Eksjö SOK's tävling 2012-09-09 p g a SSM)
H35 - Fredrik Augustsson
H50 - Evert Johansson
H60 - Gunnar Holm
H70 - Bernt Karlsson

KM- Medel -30 sep Nässjö OK
H12 - Linus Lundberg
H14 - Oliwer Lundberg
H21 - Johan Schagerlind
H35 - Fredrik Augustsson
H50 - Evert Johansson
H60 - Åke Persson
H65 - Bo Turesson

KM- Natt -7 sep IFK Stockaryd (Natt-Njudung)
H14 - Ludwig Gustavsson
H21 - Johan Schagerlind
H35 - Björn Davidsson
H50 - Evert Johansson

2012 års Njudungsmästerskap:

Njudungskavlen: mån 18 juni kl 18.00, IFK Sävsjö
1. OK Njudung (Leif J, Eric L, Claes L)
2. OK Bävern (Johan S, Emil J, Evert J)
3. OK Bävern (Egon G, Linus L, Harald M)
4. OK Bävern (Gustav A, Jonathan F/Jacob F, Bo T)

Njudungsmästerskap Dag - 16 aug Landsbro IF SK
D12 - Stina Johansson
D35 - Sara Larsson
H12 - Jonathan Franzén
H14 - Oliwer Lundberg
H65 - Bo Turesson
H70 - Bernt Karlsson

Njundungsmästerskap Natt -7 sep IFK Stockaryd
H14 - Ludwig Gustavsson
H50 - Evert Johansson

 

2011 års klubbmästerskap:

KM- Lång -16 april Eksjö SOK (SSM)
D14 - Matilda Augustsson
H10 - Linus Lundberg
H12 - Ludwig Gustavsson
H14 - Oliwer Lundberg
H21 - Johan Schagerlind
H45 - Egon Gustavsson
H50 - Evert Johansson
H65 - Göran Karlsson

KM- medel -3 sep SOK Aneby (DM)
D12 - Stina Johansson
H10 - Linus Lundberg
H14 - Oliwer Lundberg
H21 - Johan Schagerlind
H50 - Egon Gustavsson
H60 - Bo Turesson

KM- Natt - 9 sep OK Njudung (Natt-Njudung)
H21 - Johan Schagerlind
H50 - Evert Johansson

 

2011 års Njudungsmästerskap:

Njudungskavlen: 13 juni kl 18.00, Bodafors OK
(Segrande lag: OK Njudung)

Njudungsmästerskap dag: 11 aug, OK Bävern
H14 - Oliwer Lundberg
H10 - Linus Lundberg
D35 - Sara Larsson
H45 - Kjäll Ottosson
H50 - Egon Gustavsson
Lagtävlingen vanns av OK Bävern. I laget ingick Henrik Adolfsson, Kjäll Ottosson, Egon Gustavsson, Sara Larsson, Oliwer Lundberg, Ludwig Gustavsson och Linus Lundberg.

Natt-Njudung: 9 sep, OK Njudung
H12 - Ludwig Gustavsson
H21 - Johan Schagerlind
H50 - Evert Johansson